Uroczystości zorganizowane zostały, w Warszawie i Tułowicach, 12 września 2020 r., z inicjatywy Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK oraz Oddziału Warszawskiego PTTK w 5. rocznicę śmierci kol. Wojciecha Koprowskiego – wybitnego, pełnego pasji działacza naszego Towarzystwa, który w ciągu prawie pięćdziesięcioletniej działalności społecznej w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym z ogromnym zaangażowaniem pełnił wiele funkcji.

O godz. 11:00 w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie przy ul. Conrada 7 odprawiona została msza święta w intencji śp. Wojciecha Koprowskiego, a następnie w Kaplicy PTTK poświęcona i odsłonięta została upamiętniająca Go tablica.

W uroczystościach udział wzięli:

Agnieszka i Michał – dzieci Wojciecha Koprowskiego wraz z rodzinami;

w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika – Izabela Stelmańska Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Członek Honorowy Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK;

Maciej Brażuk – dzierżawca „Osady Puszczańskiej PTTK” w Tułowicach

Członkowie Honorowi PTTK:
1. Andrzej Gordon
2. Włodzimierz Majdewicz
3. Janusz Ptasiński

Członkowie Honorowi Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK:
1. Andrzej Jasiński z Oddziału PTTK im. Wiktora Krawczyka w Warce
2. Zbigniew Lewandowski z Oddziału PTTK „Ursus” w Warszawie
3. Anna i Włodzimierz Rudzińscy z Oddziału Warszawskiego PTTK
4. Gabriela Wierzbicka-Dybek i Andrzej Dybek z Oddziału Warszawskiego PTTK
5. Janusz Samoć z Oddziału PTTK „Mazowsze”
6. Natalia Wojtyra – prezes zarządu MFO PTTK

Członkowie władz naczelnych PTTK:
1. Adam Jędras – Sekretarz Generalny ZG PTTK
2. Dariusz Nazarczyk – Skarbnik ZG PTTK
3. Elżbieta Moszczyńska – Sekretarz GKR PTTK
4. Jarosław Dąbrowski – Członek ZG PTTK
5. Paweł Zań – Członek ZG PTTK

Koleżanki i Koledzy przedstawiciele oddziałów PTTK, przyjaciele i współpracownicy z Biura ZG PTTK.

Po uroczystościach w kościele uczestnicy udali się na Cmentarz Komunalny Północny, gdzie na grobie śp. Wojciecha Koprowskiego złożono wieniec, kwiaty, zapalono znicze.

Następnie uczestnicy przejechali do Osady Puszczańskiej PTTK w Tułowicach, którą śp. Wojciech Koprowski szczególnie sobie upodobał. W Osadzie Puszczańskiej PTTK odbyło się uroczyste zasadzenie dębu o imieniu „Wojtek”. Uroczyste zasadzenie dębu miało miejsce w 70-tą rocznicę powstania PTTK, a miejsce zasadzenia dębu zaakceptowane zostało przez dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego – właściciela terenu. W uroczystościach udział wzięło ponad 100 osób.

Uroczystości zakończyły się ogniskiem turystycznym.

Galeria zdjęć z uroczystości: