Ogólnopolski Internetowy Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

Konkurs odbywa się co roku od 2021 roku.

Trzy poprzednie edycje miały charakter wojewódzki (Mazowiecki Internetowy Konkurs Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej). W 2024 roku po raz pierwszy odbył się konkurs jako ogólnopolski. Konkurs jest inicjatywą z zakresu edukacji krajoznawczo-turystycznej, kierowaną do dzieci i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły specjalne). Uczestnicy odpowiadają na pytania testowe z: wiedzy krajoznawczej, turystyczno-topograficznej oraz z rozpoznawania obiektów krajoznawczych z terenu całego kraju.

Celem konkursu jest: poznawanie i poszerzanie przez młodzież wiedzy o pięknie ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury udziału w wycieczkach.

 Do udziału w tegorocznej edycji nadesłano zgłoszenia z 51 szkół, w tym 31 podstawowych (214 uczniów), 16 ponadpodstawowych (194 uczniów) i 4 specjalnych (24 uczniów). Natomiast udział wzięło łącznie 288 osób, a opiekę nad nimi objęło 42 opiekunów, w tym

  • 148 uczniów z 32 szkół podstawowych, 25 opiekunów,
  • 120 uczniów z 15 szkół ponadpodstawowych, 13 opiekunów,
  • 20 uczniów z 4 szkół specjalnych, 4 opiekunów.

z 8 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Konkurs odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Konkurs dofinansowany ze środków budżetu Zarządu Głównego PTTK

Wyniki konkursu:

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this