A+ A A-

Wyniki eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” 2015

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w województwie mazowieckim, z dnia 26 marca 2015 roku w Warszawie.

 

I. Skład komisji konkursowej z podaniem funkcji tworzących ją osób:

1. Joanna Lipińska Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
2. Czesław Ziemniak Kuratorium Oświaty w Warszawie
3. Mirosława Wojciechowska Regionalna Pracownia Krajoznawcza w Warszawie
4. Anna Rudzińska Oddział Stołeczny PTTK
5. Mieczysław Żochowski Oddział PTTK „Mazowsze”
 

II. Wykaz prac nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim.

Kategoria – szkoły podstawowe

Prace indywidualne: 
I miejsce:
– ŁUKASZ WALCZAK -  PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „Mój bohater – Pan Stanisław Zięba”, opiekun: Wiesława Rusin
II miejsce: ex aequo 
– MARTA DĄBROWSKA -  PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „Życie moich bliskich na Ukrainie”, opiekun: Wiesława Rusin
– ALEKSANDRA MARIA KRZEMIŃSKA – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego 
w Małej Wsi – „Mała Wieś-miejscowość, w której mieszkam”, opiekun: Lidia Kopera
III miejsce:
– OLIWIA LISIECKA – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowikach Starych – „Wielki człowiek z małej wioski”, opiekun: Bożena Szczur 
wyróżnienia ex aequo:
– WIKTORIA BĄKIEWICZ – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Moja Ojcowizna-Mała Wieś, część II”, opiekun: Lidia Kopera 
– MATEUSZ KRAKOWIAK – SP nr 18 w Płocku – „Patroni płockich ulic”, opiekun: Beata Borkowska
– ESTERA MOCARSKA – Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi 
w Mariówce – „Atrakcje turystyczne gminy Gielniów”, opiekun: Marzena Papis 
– MIKOŁAJ PAJĄK – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy – „Mój dom”, opiekun: Tadeusz Pomorski
– ZUZANNA WASIŃSKA – Publiczna Szkoła Podstawowa w Janikowie – „Ludzie mojego regionu zasłużeni dla kultury, nauki i rozwoju Ziemi Kozienickiej w przeszłości i dziś”, opiekun: Piotr Maciejewski 
– DAWID WOŹNIAK – SP nr 18 w Płocku – „Tadeusz Zygmunt Jeziorkowski”, opiekun: Beata Borkowska
– JULIA ZARĘBA – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Wincenty Hipolit Gawarecki – Patron Szkoły Podstawowej w Małej Wsi”, opiekun: Lidia Kopera
 
Prace zbiorowe: 
I miejsce:
 – ZUZANNA MAJEWSKA, SANDRA MAZUR, AGATA STRZELECKA - PSP w Bogucinie – „Smacznie i zdrowo, bo tradycyjnie”, opiekun: Mariola Gębska
II miejsce ex aequo:
– MATEUSZ BILSKI, PATRYK MATUSZEWSKI – PSP nr 19 w Radomiu – „Edmund Bakalarz – patron naszej szkoły”, opiekun: Dorota Nowakowska 
– KALINA PYC, PAULINA GREGORCZYK – Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy - „Ocalmy od zapomnienia - kapliczki i krzyże w Gminie Kozienice”, opiekun: Tadeusz Pomorski
III miejsce:
– MAGDALENA BONIECKA, IZABELA PACYNA – PSP nr 19 w Radomiu - „Polichromie radomskich kamienic-album”, opiekun: Dorota Nowakowska
 
Prace multimedialne:
I miejsce:
– IZABELA PACYNA, MAGDALENA BONIECKA – PSP nr 19 w Radomiu - „Lato w polu”, opiekun: Dorota Nowakowska
II miejsce:
– MIKOŁAJ MACIEJEWSKI – PSP w Janikowie – „Jak zdobyłem Odznakę Krajoznawczą Ziemi Kozienickiej”, opiekun: Piotr Maciejewski 
III miejsce ex aequo:
– JACEK MIKUTEL – PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach – „Przeżycia”, opiekun: Joanna Kusio
– MATEUSZ BILSKI, PATRYK MATUSZEWSKI – PSP nr 19 w Radomiu – „Kapliczki, krzyże i figurki w naszym otoczeniu”, opiekun: Dorota Nowakowska 
– WIKTORIA WOŹNICKA, LAURA WIŚNIEWSKA, JUSTYNA WITKOWSKA – Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku – „Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku”, opiekun: Ewa Różalska
 

Kategoria – szkoły gimnazjalne

Prace indywidualne: 
I miejsce:
 – KINGA MARASEK - Prywatne Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce - „Rzecz o przysuskiej tolerancji”, opiekun: Marzena Papis
II miejsce: 
– ANGELICA GUZIAK – Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Siedlcach - „Obóz Stalag 366”, opiekun: Grzegorz Matejczuk
III miejsce:
– PATRYCJA MIKUCKA – Gimnazjum Nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 roku w Płocku – „Płockie Wzgórze Tumskie”, opiekun: Bożena Żeromska-Bogacz 
wyróżnienie:
– MARIA LECH – Publiczne Gimnazjum im. Ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli – „Z Marysią przez codzienność do historii”, opiekun: Joanna Szczepaniak 
 
Prace zbiorowe: 
I miejsce:
– ANGELIKA KUCHARCZYK, WERONIKA SNOPCZYŃSKA, ANNA PAPIS, SYLWIA KUCHARCZYK - Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rusinowie - „Obijoki, walonki, słomiaki – czyli co dawniej zdobiło stopy naszych babć i dziadków”, opiekun: Kazimiera Woźniak
 
Prace multimedialne:
I miejsce:
– MACIEJ KRYSIAK – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Filipa de Girarda w Żyrardowie – „Moje rodzinne miasto na przestrzeni trzech wieków”, opiekun: Jadwiga Bartoszewska 
II miejsce ex aequo:
– OLIWIA KORDALEWSKA – Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Gen. J. Hallera w Płocku – „Płocki Szlak Gotyku Ceglanego”, opiekun: Bogdan Majewski
– ARKADIUSZ ROSIK – Publiczne Gimnazjum w Rusinowie – „Gdzie ci kowale?”, opiekun: Kazimiera Woźniak
III miejsce ex aequo:
– MATEUSZ GRZELECKI, KAROL JUNG – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Filipa de Girarda w Żyrardowie – „Moja Ojcowizna: Żyrardów wczoraj i dziś”, opiekun: Jadwiga Bartoszewska
– GRZEGORZ MACIEJEWSKI – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Szlakiem wschodniego frontu I wojny światowej”, opiekun: Bożenna Szumlak
– MARCIN TASAK – Publiczne Gimnazjum im. bp. Jana Chrapka w Świerżach Górnych – „Moja Ojcowizna czyli Piotrkowice”, opiekun: Dariusz Kowalczyk
wyróżnienie:
– GABRIELA TOMASZEWSKA, NATALIA JARZĄB – Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Siedlcach - „Urbex Siedlce”, opiekun: Grzegorz Matejczuk
 

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne 

Prace indywidualne: 
I miejsce:
– ADELA MACHEL – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu - „Między Moskwą a Paryżem. Historia Stanisława Wierzbickiego i jego firmy”, opiekun: Ewa Kutyła 
II miejsce:
– MARTA MAGDALENA PIOTROWSKA – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka S. Małachowskiego w Płocku „Brudzeński Park Krajobrazowy – park mojego dzieciństwa”, opiekun: Anna Siulborska
III miejsce:
– WIOLETTA WALCZAK – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - „Spacer sentymentalny po Mieście Kazimierzowskim czyli poszukiwanie związków patrona mojej szkoły Kazimierza III Wielkiego z Radomiem”, opiekun: Iwona Nabzdyk
IV miejsce:
– DAMIAN MAKUCH – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Śladami mojego pradziadka”, opiekun: Mirosław Mazur
wyróżnienie:
– PATRYCJA MAŁECKA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Głowaczów – wczoraj i dziś”, opiekun: Mirosław Mazur
 
Prace zbiorowe:
I miejsce:
– KAMIL KULTYS, KAROLINA CZARNECKA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Olędrzy na Holendrach”, opiekun: Mirosław Mazur
 
Prace multimedialne:
I miejsce:
– DAMIAN ZAKRZEWSKI – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - „Cmentarz Żydowski – Kirkut w Szydłowcu”, opiekun: Iwona Nabzdyk 
II miejsce:
– BEATA JANAS, ALEKSANDRA MAŁGORZATA KACPRZAK, ŁUKASZ ADAMIEC, KRYSTIAN NITA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach - „Żydzi w Kozienicach i wyprawa do Getta Kozienickiego”, opiekun: Mirosław Mazur
III miejsce:
– ANNA BOCHEŃSKA, DAGMARA CIEŚLAK, PATRYCJA KRĘGULEC – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach - „Ziemia Kozienicka w czasie II Wojny Światowej”, opiekun: Mirosław Mazur
 

III. Wykaz prac przekazanych na etap ogólnopolski.

1. ŁUKASZ WALCZAK -  PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „Mój bohater – Pan Stanisław Zięba”, opiekun: Wiesława Rusin
2. ZUZANNA MAJEWSKA, SANDRA MAZUR, AGATA STRZELECKA - PSP w Bogucinie – „Smacznie i zdrowo, bo tradycyjnie”, opiekun: Mariola Gębska
3. IZABELA PACYNA, MAGDALENA BONIECKA – PSP nr 19 w Radomiu - „Lato w polu”, opiekun: Dorota Nowakowska
4. KINGA MARASEK - Prywatne Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce - „Rzecz o przysuskiej tolerancji”, opiekun: Marzena Papis
5. ANGELIKA KUCHARCZYK, WERONIKA SNOPCZYŃSKA, ANNA PAPIS, SYLWIA KUCHARCZYK - Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego 
w Rusinowie - „Obijoki, walonki, słomiaki – czyli co dawniej zdobiło stopy naszych babć i dziadków”, opiekun: Kazimiera Woźniak
6. MACIEJ KRYSIAK – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Filipa de Girarda w Żyrardowie – „Moje rodzinne miasto na przestrzeni trzech wieków”, opiekun: Jadwiga Bartoszewska 
7. ADELA MACHEL – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu - „Między Moskwą a Paryżem. Historia Stanisława Wierzbickiego i jego firmy”, opiekun: Ewa Kutyła 
8. KAMIL KULTYS, KAROLINA CZARNECKA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Olędrzy na Holendrach”, opiekun: Mirosław Mazur
9. DAMIAN ZAKRZEWSKI – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - „Cmentarz Żydowski – Kirkut w Szydłowcu”, opiekun: Iwona Nabzdyk 
10. MARTA MAGDALENA PIOTROWSKA – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka S. Małachowskiego w Płocku „Brudzeński Park Krajobrazowy – park mojego dzieciństwa”, opiekun: Anna Siulborska
 
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 marzec 2017 21:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto