A+ A A-

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w województwie mazowieckim w roku 2014

I. Skład komisji konkursowej z podaniem funkcji (kwalifikacji) tworzących ją osób (imię i nazwisko członka komisji, reprezentowana instytucja/organizacja):

Joanna Lipińska, Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
Czesław Ziemniak, Kuratorium Oświaty w Warszawie
Irena Wiernicka, Oddział Miejski PTTK w Radomiu
Anna Rudzińska, Oddział Stołeczny PTTK
Mieczysław Żochowski, Oddział PTTK „Mazowsze”

 

II. Wykaz prac nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim.

Kategoria – szkoły podstawowe

Prace indywidualne:

I miejsce:
MARTA DĄBROWSKA – PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „Warka - moje najciekawsze chwile spędzone z babcią”, opiekun: Wiesława Rusin

II miejsce ex aequo:
KAROLINA CHAŁAS – – PSP w Brzeźnicy – „Moja szkoła i szkolny klub turystyczny TKPZ”, opiekun: Tadeusz Pomorski
JULIA MAGDALENA KULTYS – PSP w Janikowie – „Tajemnice klasztoru benedyktynów z Opactwa”, opiekun: Piotr Maciejewski

III miejsce ex aequo:
WIKTORIA BĄKIEWICZ – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Moja Ojcowizna-Mała Wieś”, opiekun: Lidia Kopera
WIKTORIA KACZMARCZYK – PSP nr 19 w Radomiu – „Odpust Świętego Antoniego-nieznana tradycja”, opiekun: Dorota Nowakowska

IV miejsce:
AGATA JEZIERSKA – SP nr 6 w Płocku – „Płock - moja mała ojczyzna”, opiekun: Iwona Cierpiałkowska

wyróżnienia:
KONRAD KARCZEWSKI – SP nr 7 w Żyrardowie – „Moja szkoła”, opiekun: Jolanta Czapiga
FILIP SZULCZEWSKI – SP nr 6 w Płocku – „Polacy poza granicami państwa”, opiekun: Iwona Cierpiałkowska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
OLA BACHANEK, AGATA MAJCHER, MAŁGORZATA PAJĄK, ZUZANNA ROKITA – PSP w Bogucinie – „Nasz Powszedni…”, opiekun: Mariola Gębska

II miejsce:
ADAM KOCEMBA, KAJETAN ZIELIŃSKI – SP nr 4 w Żyrardowie – „Nasza przygoda z Pawłem Hulką-Laskowskim”, opiekun: Teresa Filutowska

III miejsce ex aequo:
PATRYK MATUSZEWSKI, MATEUSZ BILSKI – PSP nr 19 w Radomiu – „Śladami Dionizego Czachowskiego po ziemi radomskiej”, opiekun: Dorota Nowakowska
JACEK MIKUTEL, TOMASZ MIKUTEL – PSP nr 3 im. Jana Kochanowskiego
w Kozienicach – „Nasze wspomnienia z Puszczy Kampinoskiej”, opiekun: Joanna Kusio

wyróżnienia:
MICHAŁ MŁYNARCZYK, KACPER SZLAGA – SP nr 4 w Żyrardowie – „Żyrardów moja Ojcowizna”, opiekun: Grażyna Pindor
JULIA ZARĘBA, ALEKSANDRA MARIA KRZEWIŃSKA – SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Duchy zamków polskich”, opiekun: Lidia Kopera

 

Prace multimedialne:

I miejsce:
LAURA ALBINOWSKA-MOCHOL – Szkoła Podstawowa Nr 18 w Płocku – Wacław Milke i „Dzieci Płocka”, opiekun: Beata Borkowska

II miejsce ex aequo:
KATARZYNA NIEWIATOWSKA – Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku – „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne po ukochanym Płocku”, opiekun: Ewa Różańska
MAGDALENA BONIECKA, IZABELA PACYNA – PSP nr 19 w Radomiu – „Dawny Radom dziś”, opiekun: Dorota Nowakowska

III miejsce:
JACEK MIKUTEL, TOMASZ MIKUTEL – PSP nr 3 w Kozienicach – „Wschodnia granica”, opiekun: Joanna Kusio

IV miejsce ex aequo:
ŁUKASZ URBANEK – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy 1 p.p. Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim – „Moje najciekawsze ścieżki krajoznawczo-turystyczne”, opiekun: Małgorzata Urbanek
WERONIKA URBANEK – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy 1 p.p. Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim – „Ludzie mojej miejscowości zasłużeni dla regionu i kraju”, opiekun: Agnieszka Urbanek
GRZEGORZ MACIEJEWSKI – PSP w Janikowie – „Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kozienickim”, opiekun: Piotr Maciejewski
ALEKSANDRA ŚNIEĆ – Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku – „Brudzeński Park Krajobrazowy”, opiekun: Beata Borkowska

wyróżnienie:
WIKTORIA SADOWIAK – Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy 1 p.p. Legionów Józefa Piłsudskiego w Olszycu Szlacheckim – „Nasza szkoła, historia i tradycje SKKT PTTK w mojej szkole”, opiekun: Edyta Kozłowska

 

Kategoria – szkoły gimnazjalne

Prace indywidualne:

I miejsce:
KINGA NIEZABITOWSKA – Publiczne Gimnazjum w Rusinowie – „Alicja w krainie koni”, opiekun: Kazimiera Woźniak

II miejsce ex aequo:
KINGA MARASEK – Prywatne Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Muzycy Najświętszej Panienki”, opiekun: Marzena Papis
MILENA CHARZEWSKA – Publiczne Gimnazjum w Rusinowie – „Życie słodzone miodem-czyli pszczoły wujka Wiesia”, opiekun: Kazimiera Woźniak

III miejsce:
KAMILA GOGACZ – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Kozienicach – „Historia mojej Ojcowizny-obiekty zabytkowe, miejsca pamięci”, opiekun: Bożenna Szumlak

wyróżnienie:
MAGDA JUREK – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żyrardowie – „Europejska stolica lnu czyli Żyrardów”, opiekun: Jadwiga Bartoszewska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
PATRYCJA ORACZ, MAGDALENA ROGULSKA – Publiczne Gimnazjum w Rusinowie – „Pachnące leki z Bożej Apteki”, opiekun: Kazimiera Woźniak

II miejsce:
KRYSTIAN SOBIERAJ, EMIL PRUSZCZYK, ADRIAN KWIATKOWSKI, ERYK BAGNICKI – Publiczne Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Jasieńcu – „Ochotnicza Straż Pożarna w Boglewicach”, opiekun: Tatiana Małek

III miejsce:
ALEKSANDRA SOWA, ALEKSANDRA MINDA, MICHAŁ STACHURA, BARTŁOMIEJ TURZYŃSKI – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Radomiu – „Ślady przeszłości. Historia i kultura społeczności żydowskiej w Radomiu”, opiekunowie: Agnieszka Mężyk i Małgorzata Rosińska

IV miejsce ex aequo:
WIOLETTA BASAJ, BARBARA ZWOLSKA – Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku – „Kawaler orderu Virtuti Militari”, opiekun: Grażyna Kalembkiewicz
IZABELA SZYMAŃSKA, JAKUB MARSZAŁEK, WIKTOR SZWAGIEREK – Publiczne Gimnazjum nr 22 im. Karola Wojtyły w Radomiu – „Przewodnik po Radomiu”, opiekun: Małgorzata Jamrozik

 

Prace multimedialne:

I miejsce:
KINGA DEPO, KLAUDIA WOŁOS – Publiczne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi, Garbatka-Letnisko – „Z życia Garbatki-Letnisko”, opiekun: Grażyna Kalembkiewicz

II miejsce:
HUBERT GŁOGOWSKI – Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomiu – „Moje ulubione szklaki turystyczne”, opiekun: Beata Majewska

III miejsce ex aequo:
ALEKSANDRA TKACZYK – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żyrardowie – „Żyrardów miasto jednej fabryki”, opiekun: Jadwiga Bartoszewska
KAROLINA KĘSKA, MAGDALENA SZEWCZYK – Publiczne Gimnazjum, Garbatka-Letnisko – „Szkoła, której nie ma – szkoła w Garbatce Długiej”, opiekun: Grażyna Kalembkiewicz

 

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne

Prace indywidualne:

I miejsce:
WIOLETTA WALCZAK – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Radom przemysłem stoi? Dawniej i dziś”, opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:
ADELA MACHEL – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu – „Z archeologią za pan brat czyli moje poznawanie Piotrówki”, opiekun: Ewa Kutyła

III miejsce ex aequo:
JUSTYNA KOWALSKA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Rowerem przez Kozienicki Park Krajobrazowy, czyli poznajemy bogactwo przyrody i historii Puszczy Kozienickiej”, opiekun: Mirosław Mazur
NATALIA GÓRKA – Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie – „ Jakże to niepowszednie, to zespolenie się duchowe klasztoru z 14. Pułkiem-różańca z mieczem, a zarazem jakież to polskie…”, opiekun: Monika Przyżycka (s. Eligia)

IV miejsce ex aequo:
MARTYNA WOŹNIAK – Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Perła w sercu”, opiekun: Marzena Papis
ŁUCJA PRZANOWSKA – Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce – „Dziś nam muszą przyświecać ojców naszych czyny”, opiekun: Marzena Papis
JAN ŻEBROWSKI – Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka S. Małachowskiego w Płocku – „Dzieje mojej rodziny, tradycje i zwyczaje. Jan Żebrowski - mój dziadek, pasjonat turystyki w Płocku”, opiekun: Anna Siulborska

wyróżnienie:
KAROLINA STEC – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Zabytki Kozienic-świadkowie historii”, opiekun: Mirosław Mazur

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
KAROLINA, SPÓLNA, WIOLETTA WALCZAK – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu – „Ze znanymi i słynnymi szlakiem radomskich restauratorów”, opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:
OLGA ROSTKOWSKA, IGOR KOŚCIAŃSKI – Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce – „Śladami Adama Chętnika - piewcy Kurpiowszczyzny”, opiekun: Ewa Margiel

III miejsce:
ALEKSANDRA BERNACIK, PAULINA KULIK – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Historia Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących”, opiekun: Mirosław Mazur

IV miejsce:
ANNA CIEŚLAK, PATRYCJA MAŁECKA – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Lipa pełna historii”, opiekun: Mirosław Mazur

 

Prace multimedialne:

wyróżnienie:
ANNA BOCHEŃSKA, DAGMARA CIEŚLAK, PATRYCJA KRĘGULEC – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Ziemia Kozienicka w czasie II Wojny Światowej”, opiekun: Mirosław Mazur

 

Warszawa, 20 marca 2014 r.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 marzec 2017 21:45
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto