A+ A A-

Wyniki eliminacji wojewódzkich „Poznajemy Ojcowiznę” 2013

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej XX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w województwie mazowieckim.

I. Skład komisji konkursowej z podaniem funkcji (kwalifikacji) tworzących ją osób:

1. Joanna Lipińska, Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK
2. Czesław Ziemniak, Kuratorium Oświaty w Warszawie
3. Irena Wiernicka, Oddział Miejski PTTK w Radomiu
4. Anna Rudzińska, Oddział Stołeczny PTTK

II. Wykaz prac nagrodzonych na szczeblu wojewódzkim.

Kategoria – szkoły podstawowe
Prace indywidualne:

I miejsce:
ADAM KOCEMBA - SP nr 4 w Żyrardowie – „Nasz Żyrardów – spacer z dziadkiem”, opiekun: Ewa Gałązka

II miejsce ex aequo:
ARKADIUSZ ZIÓŁKIEWICZ - SP im. Wincentego Hipolita Gawareckiego w Małej Wsi – „Sławni ludzie z moich okolic – cząstką historii naszej Ojczyzny”, opiekun: Lidia Kopera
JULIA KRYMEL – PSP im. Juliana Suskiego w Jasieńcu – „To nie tak miało być!”, opiekun: Wiesława Rusin

III miejsce ex aequo:
DIANA KUŚMIERCZYK - PSP w Janikowie – „Historia szkoły w Janikowie”, opiekun: Piotr Maciejewski
KATARZYNA NIEWIATOWSKA – SP Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku – „Fara, nie każdy wie że ją znam”, opiekun: Ewa Różańska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
MAGDALENA BONIECKA, IZABELA PACYNA – PSP nr 19 w Radomiu - „Oktawa Bożego Ciała w mojej parafii”, opiekun: Dorota Nowakowska

II miejsce:
OLA BACHANEK, MAŁGORZATA PAJĄK, ZUZANNA ROKITA - PSP w Bogucinie – „Słońce nad Garbatką”, opiekun: Mariola Gębska

 

Prace multimedialne:

I miejsce:
DARIA MIERZEJEWSKA, KLAUDIA TYRAJ, NATALIA WOJTYLAK, PATRYCJA WYCZAŁKOWSKA - SP nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku – „Władysław Broniewski poeta rodem z Płocka”, opiekun: Elżbieta Kaźmierska, Ewa Różańska

 

Kategoria – szkoły gimnazjalne
Prace indywidualne:

I miejsce:
KINGA MARASEK - Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce - „Janusz Łącki – w służbie ludziom i Ojczyźnie”, Prywatne, opiekun: Marzena Papis

II miejsce ex aequo:
KINGA NIEZABITOWSKA – Publiczne Gimnazjum w Rusinowie - „Wesele dawniej, wczoraj i dziś”, opiekun: Kazimiera Woźniak
DAMIAN SEKLECKI – Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 r. w Płocku – „Płocki Ratusz”, opiekun: Bożena Żeromska-Bogacz, Beata Kowalska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
MAGDALENA GĘBCZYŃSKA, PATRYCJA CZERNIK - Publiczne Gimnazjum w Rusinowie - „Stare młyny ostatnie zabytki wiejskie”, opiekun: Kazimiera Woźniak

II miejsce:
HUBERT KWIATKOWSKI, ŁUCJA PRZANOWSKA, KAMILA KOŁSUT, KLAUDIA KOŁSUT - Prywatne Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce - „Z biegiem Krzywej Strugi”, opiekun: Marzena Papis

 

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne
Prace indywidualne:

I miejsce:
WIOLETTA WALCZAK – Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - „Przeminą epoki – a my tu znów wytchnienie mieć będziemy – w śnie bez snów” – czyli w 200-lecie cmentarza rzymskokatolickiego przy ulicy B. Limanowskiego w Radomiu, opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:
WOJCIECH MACIEJEWSKI – Zespół Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – „Śladami Legionów Polskich w Kozienicach”, opiekun: Mirosław Mazur

wyróżnienia:
ALEKSANDRA KUJAWSKA – Liceum Ogólnokształcące „SOP” im. Księdza Poety Jana Twardowskiego w Płocku – „Słupno – gdzie tradycja i nowoczesność to jedność”, opiekun: Ewa Różańska
HUBERT PRZYBYSZEWSKI – Liceum Ogólnokształcące „SOP” im. Księdza Poety Jana Twardowskiego w Płocku – „Najpiękniejsze miejsca mojej Małej Ojcowizny – Płocka”, opiekun: Ewa Różańska

 

Prace zbiorowe:

I miejsce:
EWA LEŚNIAK, NATALIA KAMIŃSKA - Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie -„ Szymanów nasza szkoła, Szymanów nasz dom…”, opiekun: Monika Przyżycka (s. Eligia)

 

 Prace multimedialne:

 I miejsce ex aequo:
KLAUDIA SIERAKOWSKA – Technikum nr 11 w ZS im. P. Wysockiego w Warszawie - „Historia mojej Ojcowizny, czyli obiekty i miejsca pamięci”, opiekun: Izabela Rąpalska
MATEUSZ NOWAK, DAMIAN JANEK, IGOR RDZANEK, KRYSTIAN SZYMCZYK - Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu - „Być jak mistrz”, opiekun: Iwona Nabzdyk

II miejsce:
KAROLINA WROCHNA – Zespół Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu – „Moje małe wędrowanie z historią Szkolnego Koła Turystyczno Krajoznawczego”, opiekun: Agnieszka Bilska

III miejsce:
MAGDALENA SIEMIŃSKA, MALWINA PLONA – Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce – „10 lat działalności Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego działającego przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce”, opiekun: Ewa Margiel

wyróżnienia:
KATARZYNA KAMIŃSKA - Liceum Ogólnokształcące „SOP” im. Księdza Poety Jana Twardowskiego w Płocku – „Parafia pod wezwaniem św. Jakuba w Bożewie”, opiekun: Ewa Różańska
KAROLINA PIROS, JOANNA DĘBECKA - Technikum nr 11 w ZS im. P. Wysockiego w Warszawie – „Poznaj Ojcowiznę – Historia Mojej Ojczyzny – Saska Kępa”, opiekun: Izabela Rąpalska
JUSTYNA KAMIENIECKA, JUSTYNA MAJCHROWSKA - Technikum nr 11 w ZS im. P. Wysockiego w Warszawie – „Historia Mojej Ojcowizny – Praga Północ”, opiekun: Izabela Rąpalska
KATARZYNA KALINOWSKA - Technikum nr 11 w ZS im. P. Wysockiego w Warszawie – „Saska Kępa jaką nie wszyscy znają”, opiekun: Izabela Rąpalska

 

Warszawa, 19 marca 2013 r.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 13 marzec 2017 21:45
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto