A+ A A-

XXI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego „Warszawa 2020", 3-4 października 2020 r. Wyróżniony

Pierwszy weekend października od 21 lat zarezerwowany jest w kalendarzu imprez turystycznych dla Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego organizowanego przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK.

 Tegoroczny Zlot odbył się w dniach 3-4 października 2020 r. w Warszawie, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną występującą na terenie całego kraju, chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, organizatorzy byli zobligowani do przestrzegania wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Zrezygnowano wobec powyższego z organizowania zwiedzania Warszawy autokarem na rzecz pieszych wycieczek, a liczba osób biorących udział w Zlocie, zwłaszcza w biesiadzie turystycznej, została ograniczona do 100. Możliwość wzięcia udziału w Zlocie tylko w wybranych punktach programu np. w wycieczkach, spowodowała zwiększenie liczby uczestników do łącznie 120 osób.

Głównym organizatorem Zlotu był Oddział PTTK „Mazowsze" w Warszawie. Honorowym patronatem objął Zlot Pan Adam Strózik - Marszałek Województwa Mazowieckiego. W sobotę 3.10.2020 r. uczestnicy, zgodnie z programem, zwiedzali starą Pragę, w tym sobór prawosławny Św. Marii Magdaleny i barokowy kościół rzymskokatolicki MB Loretańskiej przy ul. Ratuszowej 5, natomiast następnego dnia zwiedzali Nowe Miasto. Uczestnicy Zlotu spoza Warszawy mieli zagwarantowany nocleg w hotelu Locaris przy ul. Annopol 4B. Tam też odbyło się uroczyste rozpoczęcie Zlotu i biesiada turystyczna przy muzyce. Podczas uroczystości rozpoczęcia Zlotu Pani Izabela Stelmańska – zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wręczyła Koleżankom i Kolegom zasłużonym dla turystyki na Mazowszu Listy Gratulacyjne Marszałka Województwa Mazowieckiego, a prezes zarządu Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK kol. Natalia Wojtyra dyplomy MFO PTTK wyróżnionym w działalności na rzecz Stowarzyszenia.
Żelaznym punktem programu były konkursy dla uczestników Zlotu przeprowadzone pomiędzy poszczególnymi punktami programu oraz podczas biesiady turystycznej. Nagrody dla zwycięzców w konkursach ufundowane zostały przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz MFO PTTK. Uczestnicy Zlotu bawili się znakomicie, a słoneczna, wręcz wakacyjna pogoda skutecznie wyparła myśli o próbującej rozgościć się jesieni.

Ostatnio zmienianypiątek, 18 grudzień 2020 09:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto