A+ A A-

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu

Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu, 23 kwietnia 2016 roku, godz. 11:00 – 14:30, Centrum MT Polska, ul. Marsa 56 C, Warszawa, hala B, stoisko Samorządu Województwa Mazowieckiego – nr 61.
Wstęp na Targi LATO oraz na Otwarcie Sezonu Turystycznego jest bezpłatny.

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje po raz szósty inaugurację sezonu turystycznego na Mazowszu. Oficjalne Otwarcie zaplanowane jest na 23 kwietnia 2016 r. podczas XXI Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2016, gdzie Mazowsze pełni szczególną rolę - Regionu Partnerskiego.

Na wielkiej scenie targowej nie zabraknie atrakcji specjalnych. W programie m.in. pokaz iluzjonisty p. Marcina Połoniewicza - pseudonim Pan Ząbek finalisty programu Mam Talent!, mrożący krew w żyłach pokaz akrobacji na rowerze trialowym w wykonaniu p. Piotra Bielaka, występ grupy animacyjnej "Julianki" prosto z Parku Rozrywki Julinek, występ jednego z najpopularniejszych beatboxerów – Bladego Krisa, kurs pierwszej pomocy poprowadzony przez Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, prezentację najatrakcyjniejszych miejsc na Mazowszu przez przewodnika terenowego, prezentacja mazowieckiego szlaku kulinarnego "Mazowiecka Micha Szlachecka", animacje dla najmłodszych oraz fotobudka, która będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających na stoisku Mazowsza. Najbardziej zainteresowani będą mieli możliwość aktywnego udziału w pokazach oraz  konkursach, w których przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody z logo Mazowsza.

W tym roku oficjalne otworzymy sezon turystyczny spacerując po Mazowszu i zwiedzając
z przewodnikiem: Żyrardów, Siedlce, Płock, Ciechanów i Radom, w tym samym czasie. Przewodnik
w każdym z miast wraz z grupą uczestników wyruszy na wycieczkę, aby poznać ciekawe historie miejsc, odwiedzić muzea, zabytkowe kościoły. Będą też zabawy i konkursy z nagrodami. W każdej chwili istnieje możliwość dołączenia do grupy po zadeklarowaniu Przewodnikowi chęci uczestniczenia
w spacerze.

Mazowsze to przede wszystkim doskonałe miejsce na krótki i aktywny wyjazd z rodziną zielonymi ścieżkami rowerowymi, kajakiem z nurtem rzeki czy wesołą, zabytkową kolejką wąskotorową. Wszystkich planujących rodzinny wyjazd, zachęcamy do zajrzenia do przewodnika „Z rodziną przez Mazowsze”, który dostępny będzie na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego, a który można też pobrać w aplikacji mobilnej na smartfona. 

Zapraszamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu z całą rodziną – dwa kroki stąd – na Mazowsze!

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 luty 2017 21:42
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy

Zaloguj się lub Utwórz konto